Нови статуси

 1. milanamd2000
  milanamd2000
  Здраво на сите, јас сум нов на форумот МОТОРИ.КОМ.МКФОРУМ моето име е Милан од Кавадарци и сопстеник на Lifan LF 400
 2. milanamd2000
  milanamd2000
  Здраво на сите, јас сум Милан од Кавадарци и сопстеник на Lifan LF 400
 3. Jedi
  Jedi Danilo Stankovik - KROKO
  Здраво Данило!
  Првиот пост на форумот уствари ќе ми биде пост на твојот профил. Ова како комплимент ке му дојде хаха... :)
  Би сакал да ме упатиш во врска со сервисирање на моторот (honda cbr600rr 2007god).
  Како би можел лично да те исконтактирам?
  Фала и поздрав!
  1. На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Danilo Stankovik - KROKO
   Danilo Stankovik - KROKO
   Благодарам за комплиментот.
   7 Apr 2017
 4. Gogo
  Gogo
  Во виното е вистината, а во ракијата глупостите!!!
 5. Слаткоја
  Слаткоја
  Се крчка нешто ново :)
 6. meangi
  meangi Trninka
  planiras za romania da odis?
  1. Trninka
   Trninka
   Па би сакал :)
   13 Mar 2017
  2. meangi
   meangi
   jas planiram da odam april 13 do 20-ti do Iashi, ako si za ajde da napravime grupa
   15 Mar 2017
 7. dvormak
  dvormak
  Never ride faster than your Guardian Angel can fly!
 8. troja_89
  troja_89 Danilo Stankovik - KROKO
  Здраво Данило, би сакал совет од тебе, бидејќи гледам дека си најактивен и претпоставувам најискусен, имам некој фонд од 1500 евра, а би сакал 125 цц. Што би препорачал? Дали да се оди со нешто на старо (Liberty, Kymco agility) или да се проба со Garelli ? Сакам да е со големи тркала. Ти благодарам и поздрав
  1. На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Danilo Stankovik - KROKO
   Danilo Stankovik - KROKO
   Благодарам за довербата пред се, инаку мојот избор би бил дефинитивно KYMCO. Одличен во секој поглед.
   28 Aug 2016
 9. Dragan_Sutin
  Dragan_Sutin
  We are not english , we are scouse .
 10. Слаткоја
  Слаткоја
  Ако има некој за вожња накај Охрид утре нека пише пп
 11. zx9r ninja
  zx9r ninja Danilo Stankovik - KROKO
  Zdravo
  Imam problem so menjacot na kawasaki zx9r od 3brzina izleguva koga odzemas gas dali mozi da se sredi i kolku bi cinelo pozz..
  1. На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BAD_BOY
  BAD_BOY
  It comes down to one simple thing... How bad do you want it ???
  1. На Слаткоја му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mihajlo
  Mihajlo Zuty
  Здраво пријателе, случајно преку гугл стигнав до еден твој пост на мотори форумот, имаше постирано слика од Панче Крстев шапкарот на мотор. Па би те замолил, бидејќи тој ми е прадедо, да ми ја препратиш сликата . Фала ти однапред. mail mihajlo_lazovski@yahoo.com
  1. Zuty
   15 Feb 2016
 14. custom choppers
  custom choppers
  Zdravo na site, jas sum nov vo forumot i sum raspolozen za druzenje !!!
 15. Слаткоја
  Слаткоја
  Ќе има, после Нова година :)
 16. zec
  zec
  WTF
  1. На dvormak му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BAD_BOY
  BAD_BOY
  After man invented the wheel, I was destined to become a rider
 18. vlatko-cbr
  vlatko-cbr
  くろHonDa CbR 600 くろ ▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄ Engines are my life, live to ride
 19. mickos
  mickos
  The power is in the Z
 20. kolestepanov
  kolestepanov Danilo Stankovik - KROKO
  Pozdrav majstore
  1. На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.