25
Вто, Апр
Домашни

Возење до Крушево

На иницијатива на членовите на Motori.com.mk, a по повод 1 година од трагичната смрт на Тоше Проески, овој викенд ќе биде организирано групно возење и посета на гробот на Тоше. Собирањето е закажано за на 12-ти Октомври (недела) на бензиската МакОил во н.Лисиче, во 09.00часот, а поаѓањето за Крушево ќе биде најдоцна во 09.30.

Следете нè на:

 
comments

Би можело да ве интересира

Втората трка која викендов се возеше на патеката во Романија му донесе уште еден подиум на Слободан Ивчески.

Возачот на Repsol Honda вели дека неговата петта победа по ред на патеката во Остин го врати во борбата за титулата

„Очигледно е дека не беше негова вина што излезе од патеката. Но исто така тој не смее да се стекне со предност“ – Мајк Веб, директор на трката.

Одлични резултати од 3. трка во БМУ Европскиот брзински мото шампионат

Како и што предвидовме, BMW HP4 Race, мотоциклот кој е изработен од многу карбонски делови, дебитираше на шоуто во Шангај. Ова е продукциската верзија на прототипот која BMW Motorrad ни ја најави на минатогодишното EICMA шоу во Милано.

Макпетрол во својот продажен салон го изложи новиот модел на Honda CBR500R.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!