25
Саб, Мар
Домашни

Најава: 10 години „Ноќни Волци - Македонија“

Мото клубот Ноќни Волци на 26-ти март ќе го прослави својот 10-ти роденден.

Следете нè на:

 

Мото клубот Ноќни Волци на 26-ти март ќе го прослави својот 10-ти роденден.

Забавата ќе се одржи во кафулето Ван Гог и Мезе Бар Општина, со симболичен старт во 14:23. Како што се вели и во самата покана, настанот е отворен за сите кои се со добра мисла и желба за добра забава.

nw 2016

comments

Би можело да ве интересира

Возбудувањата на патеката Лосаил во Катар започнаа со вчерашниот прв тренинг. Акцијата продолжува и денеска со слободните тренинзи, утре ќе имаме можност да ги следиме квалификациите, а трката е во недела со почеток од 20 часот по наше време.

Валентино Роси смета дека новиот шампионат има потенцијал да прерасне во уште една интересна сезона

Возачот на Yamaha е полн со самодоверба пред првата трка од новиот шампионат која ќе се оддржи овој викенд во Катар

Во салонот на Динамикс во Скопје пристигнаа новите модели на Vespa и Piaggio.

Дани Педроса беше најбрзиот возач на Repsol Honda на официјалниот тест во Катар но сепак смета дека не може да се предвиди како ќе се одвива првата трка од новиот шампионат.

MotoGP светскиот шампион Марк Маркез има за цел да освои место на подиумот на првата трка од новиот шампионат

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!