Домашни

МК Мотори во хумана акција пред Нова Година

Мото клубот Мотори од Скопје во петок (26.12.2014) организира акција во која ќе им бидат поделени пакетчиња на децата од Заводот за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов” во Скопје.

Следете нè на:

 

МК Мотори: Пакетчиња за децата од домот „Димитар Влахов“ во Скопје

Мото клубот Мотори од Скопје во петок (26.12.2014) организира акција во која ќе им бидат поделени пакетчиња на децата од заводот за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов” во Скопје.

Акцијата ќе се одржи во петок, со почеток во 10 часот, а собирањето е закажано за во 9.30 во кафулето „Кватро“ во Кисела Вода. Без разлика на временските услови, пожелно е да се појде со мотор, но секако нема да ве вратат доколку сакате да ја покажете вашата хумана страна и да појдете со автомобил. 

Целта е да им се поделат новогодишни пакетчиња на децата од заводот за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов” во Кисела Вода. Облечени како Дедо Мразовци, 50-на членови на МК Мотори и нивни пријатели ќе се обидат да им ги разубават новогодишните празници на дечињата со оштетен вид. Поканата е отворена за сите моторџии кои сакаат да учествуваат во акцијата, доволно е само да дојдете во 9.30 во кафулето „Кватро“ во Кисела Вода.

Веднаш по завршувањето на настанот чиј водител ќе биде Игор Џамбазов, дел од присутните ќе заминат кон Куманово каде ќе ја поддржат акцијата на МК Мечки. Според планираната програма најдоцна до 11 часот треба да завршат активностите во „Димитар Влахов“.

Би можело да ве интересира

Нашиот возач Христијан Бузалковски беше повикан од страна на српски тим и понудата секако беше прифатена. Воедно,трката се вози 4 часа, а овој пат ќе имаме директен пренос на каналот Спорт Клуб 3! Во продолжение ја пренесуваме и изјавата на Бузо за мотори.ком.мк

Мото клубот Конзули од Битола својот 8-ми мото собир ќе го организира на 11-ти август со почеток од 17 часот во ноќниот клуб Парадизо во Битола.

Автономното сопирање не е некоја новост во транспортната индустрија. Веќе неколку години автомобилите се опремени со вакви системи. Но во однос на безбедносната технологија, мотоциклите малку заостануваат.

Piaggio објави нова верзија на MP3 со значителни подобрувања на моделот 500 како и целосно нов модел 350.

Само што слушнавме една информација од Harley-Davidson која веруваме дека ќе сакате да ја знаете. Веќе подолг период има гласини дека компанијата со седиште во Милвоки планира да објави нешто поврзано со нејзината иднина.

На новиот модел алгоритмите на KTM, со помош на компјутер ги корегираат грешките на возачот. Само притиснете на сопирачките и мотоциклот ќе застане. Но што доколку возачот го фати паника и премногу силно притисне на предната сопирачка кога е веќе внатре во свиокот? Мотоциклот ќе се исправи и ќе застане.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!